top of page

ניתוח והמלצה חמה לפרויקט משתלם נכון להיום בגוש דן
״איך לזהות בגוש דן פרויקט מגורים שמשתלם לרכוש בו דירה בתקופה זו?״

שוק הדירות מתעורר ולכן ביקשנו מאבי תל, הממציא והמייסד של אתר יד2 לרכז עבורכם את כל ההדגשים עליהם יש לשים לב לפני שרוכשים דירה חדשה בתקציב של בין 2 וחצי ועד 4 מליון ש״ח. 

בסוף הכתבה תמצאו גם המלצה לפרויקט מגורים מומלץ בגוש דן.


מאת אבי תל


בבנקים למשכנתאות ובחברות הבניה מדווחים על התעוררות משמעותית בשוק הנדל״ן, ורבים פונים למשרדי המכירות השונים עם שאלות רבות. מצד אחד,  קיים החשש הטבעי לרכוש דירה בתקופה בה המלחמה עדיין לא הסתיימה, ומהצד השני כולם מסכימים על כך שהביקושים רק ימשיכו לצמוח, ובהתאם לכך גם המחירים. אלו מצידם ימשיכו לעלות. הסיבה המרכזית לכך היא העובדה שאין הרבה התחלות בניה, וכבר עכשיו ברור  לכל שענף הבניה לא יוכל לספק דירות בזמן ולהדביק את קצב הביקושים.


מה הם הקריטריונים הכי חשובים בעת רכישת דירה בתקופה זו?

ריכזנו עבורכם את המרכיבים הקריטיים, אותם ניתן לבדוק לפני ההחלטה על רכישת דירה:

מיקום! מיקום! מיקום! צאו מתוך נקודת מוצא שלא כל פרויקט חייב לשבת על הים… 

מרכיב המיקום נמדד באופן מסורתי ע״י שילוב בין שני משתנים מרכזיים - סביבה נעימה למגורים (שקט, קירבה לריאות ירוקות) לבין נגישות מהירה וקלה לנתיבי תחבורה מגוונים. (וכן, אנו יודעים שיש מיקומים שלא עונים לקריטריונים הללו ובכל זאת נחשבים פריים לוקיישן…)

שימו לב שהפרויקט ממוקם במיקום עם נגישות רב ערוצית, יציאה קלה לעיר הגדולה, וקירבה נוחה למרכזי מסחר, בתי ספר וכיו״ב.


אדריכלות ומפרטים

מיעוט השטחים לבניה הובילה את התכנון העירוני לבנייתם של גורדי שחקים בעיקר. יש לקחת בחשבון שלמגורים במגדל כיש עלות תחזוקה שאיננה שולית, ופערי המחירים בתחזוקה השוטפת יכולים להיות ענקיים. חיסרון סולט נוסף הינו אובדן תחושת הקהילתיות. רבים הם דיירי המגדלים שכלל אינם מכירים את שכניהם. פרויקטים הנבנים כבנייני בוטיק עד 10 קומות מהווים תמיד אלטרנטיבה טובה יותר, והם לרוב יראו אטרקטיביים יותר הן מבחינת החזות האדריכלית ומרחב החיים הדירתי. 

בנושא המיפרטים, הרי שבדר״כ חברות הבניה שומרות על סטנדרט בסיסי החוזר על עצמו במרבית הפרויקטים, לכן מה שחשוב כאן הוא דווקא תשומת הלב לרמת הביצוע והגמר. הבחירה בחברת בניה וביצוע מנוסה ששמה הולך לפניה מהווה את אחד הפרמטרים הכי חשובים.חברת הביצוע והבניה

בתקופת המלחמה גדלו הפערים בין חברות הביצוע הגדולות לבין הקבלנים היותר קטנים. החברות הגדולות ידעו לרתום עובדים ולהמשיך בקצב בניה סביר. 

הנסיון הרב בחברות הגדולות ובעיקר הפיקוח הקפדני, הן ערובה חשובה לתוצאה באיכות גבוהה ובלוחות זמנים מהימנים.


מחיר

כיום קל מאד לבחון הצעת מחיר עפ״י עסקאות דומות שבוצעו באזור, המידע זמין לכל. המחיר הקובע הינו המחיר למטר ועליו יש להוסיף פרמטרים נוספים, כגון: האם הדירה חדשה או יד שניה ומה מצבה? ואיזה תוספות היא מאגדת. (חניה? מחסן? מרפסת? מיזוג? ממד?). 

אך השורה התחתונה לא תמיד קובעת, במיוחד אם מדובר לדירה שתשמש אתכם למגורים לשנים רבות. במקרה זה, יש להוסיף את המרכיב של איכות החיים ולעיתים, גם תשלום מעט גבוה יותר מהממוצע, ישתלם מאד בטווח הארוך.


הגורם האנושי

כאשר אתם רוכשים דירה מחברה יזמית, עליכם לקחת בחשבון גם את המרכיב של הגורם האנושי. אנו רוצים לרכוש דירה מאנשים שאפשר לסמוך עליהם ולהאמין בהם. צוות מסביר פנים ואכפתניק. רכישת דירה חדשה היא רומן למספר שנים, וסוגיות השירות, הנסיון והמקצועיות משחקים תפקיד חשוב.


פרויקט לדוגמא - גרינסייד בת יםפרויקט הפינוי בינוי הגדול ״גרינסייד״ בקרית התרבות החדשה של בת ים, הוא דוגמא מובהקת לשילוב כל המשתנים שסקרנו עד כה. זהו פרויקט של בנייני בוטיק, שנבנו בליבו של פארק ירוק ברובע מגורים מתחדש בבת ים. בצמוד אליו מצאנו מגוון פתרונות תחבורה, בדמות הרכבת הקלה, קווי אוטובוס בתדירות גבוהה, ונגישות מהירה במיוחד (3 דקות) ליציאה לאיילון צפון. הפרויקט קרוב לאזורי מסחר ובמרחק של דקות ספורות מהים ומרכזי החינוך בעיר.

לכל דירה הקפידו היזמים, להוסיף, מחסן, מרפסת וחניה, וכל הדירות, מהקטנות ועד הגדולות כוללות מערכת מיזוג דירתית. חברת היזום שהינה תשלובת חזקה, טובול ברוקס דניאל, בחרה בחברת אלקטרה כקבלן הבינוי הראשי, ואת התוצאה אפשר כבר לראות בשטח, כשגם בעיצומה של המלחמה, המשיכה הבניה בשטח להתקדם. שילוב היתרונות הרבים בפרויקט זה זכה גם לאמון הציבור ומאות דירות נרכשו בשלב הראשון של הפרויקט. כיום ניתן למצוא ב״גרינסייד״  דירות גג פנורמיות במחירי מבצע ומגוון דירות, של 2, 3, 4 ו-5 חדרים בשלב החדש.


רוצים לקבל פרטים משלימים והטבה בפרויקט? תגידו שאבי תל שלח אתכם...ושיהיה בשעה טובה!

1,032 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page